Bu yaz evinize canlılık katmanın 5 pratik yöntemi

Bu yaz evinize canlılık katmanın 5 pratik yöntemi

Yaz geldi de geçiyor. Tüm doğa kendini yenilerken siz de yaşam alanınızı yenilemeye ne dersiniz? Hayata geçireceğiniz basit yöntemlerle bunu başarmanız mümkün. Sizin için evinizin farklı bölgelerinde deneyebileceğiniz, yaşam alanınıza canlılık ve tazelik katacak, ailenize çok iyi gelecek birbirinden renkli öneriler hazırladık. Hazırsanız başlayalım! 

Kapılarınızın rengini değiştirin.

Evinizde kullandığınız kapılar ahşap veya Amerikan modele sahipse kapılarınızın renklerini kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Ahşap kapı boyasıyla kapılarınızı dilediğiniz renge boyayarak evinizin atmosferini tamamen değiştirmeniz mümkün. Denemekte fayda var. 

Dolap ve çekmece içlerini düzenleyin.

Evinizi tazelemenin en etkili yollarından birisi düzeni sağlamaktır. Bu noktada çekmece içi düzenleyiciler, hava alabilen hurçlar ve pencereli ayakkabı kutuları size bolca katkı sağlayabilir. Bu sayede hem dolap ve gardıroblarınıza bir düzen getirebilir hem de aradığınız her şeyi kolaylıkla bulabilirsiniz.

Oturma odanızı elden geçirin.

Oturma odanızda yapacağınız küçük değişiklikler büyük farklar yaratmanızı sağlayabilir. Örneğin, kılıfları değişebilen koltuklarınız varsa işe tam da buradan başlayabilirsiniz. Bu değişiklik, salonunuzda yeni bir atmosfer yaratmak için harika bir fırsat olabilir. Bunun dışında rengarenk tekstiller, eğlenceli aksesuarlar ve hatta eşyalarınızın yerlerini değiştirmek bile oturma odanızda yepyeni bir tarz yaratmanızda son derece etkili olacaktır. 

Evinizde çiçekler açsın.

Yaşam alanınıza yaz havasını hakim kılmak için evinizin çeşitli yerlerinde çiçeklere yer verebilirsiniz. Bu düşük bütçeli ve oldukça pratik bir yöntem olacaktır. Örneğin, pencere önleri için ev bitkilerini düşünebilirsiniz. Çeşitli boylardaki saksıları uygun çiçekliklerle birlikte evinizin istediğiniz köşeine rahatça yerleştirebilirsiniz. Üstelik tekerlekli standlar aracılığıyla bu işi çok daha kolay bir hale de getirebilirsiniz.

Pencerelerinize renk katın.

Evinizde kullandığınız pencerelerin rengini değiştirerek yapınızın hem iç hem de dış atmosferini yenileyebilirsiniz. Örneğin, ahşap pencereleriniz varsa ahşap boya kullanarak renk değişimi yapmanız son derece kolay olacaktır. Boyanın ardından vernikleme işlemini de yaparak pencerelerinizi yenileyebilir ve onarabilirsiniz. Bu sayede gerek evinizin iç cephesinde gerekse de dış görünümünde harika bir görüntü elde edebilirsiniz.

Diğer Haberler